Ubezpieczenia ambulatoryjne

Ubezpieczenia ambulatoryjne, to najbardziej rozpowszechniona forma ubezpieczenia zdrowotnego. Jego głównym celem jest zapewnienie dostępu do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, oraz lekarzy specjalistów. W większości przypadków taka polisa, zapewnia również bezpłatne badania diagnostyczne oraz zabiegi ambulatoryjne.

W zależności od tego, w którym towarzystwie ubezpieczeniowym kupisz polisę, masz dostęp do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset placówek medycznych na terenie Polski. Aby umówić się na wizytę, najczęściej wystarczy zadzwonić na numer infolinii TU lub wypełnić formularz zgłoszeniowy w internecie. Większość firm ubezpieczeniowych gwarantuje umówienie wizyty w określonym terminie, np. 3-5 dniowym. Jeśli jednak chcesz umówić się do konkretnego lekarza, wówczas ten okres może się wydłużyć.

Ubezpieczenie ambulatoryjne często zawierają szereg usług dodatkowych, takich jak zniżki na usługi stomatologiczne, szczepienia przeciwko grypie lub prowadzenie ciąży. Dlatego przed przystąpieniem do ubezpieczenia sprawdź warunki umowy.

Sprawdź również, czy w Twoim zakładzie pracy funkcjonuje grupowe ubezpieczenia zdrowotne. Zapłacisz wówczas mniejszą składkę i prawdopodobnie będziesz miał szerszy zakres ubezpieczenia.

Pamiętaj, że Towarzystwa definiują tzn. „wyłączenia odpowiedzialności” – czyli sytuacje, które wykluczają możliwość skorzystania z ubezpieczenia. Jeśli masz wątpliwości do zasad funkcjonowania ubezpieczenia – zawsze pytaj agenta ubezpieczeniowego lub brokera. Zobowiązany on jest do wyjaśnienia wszystkich wątpliwości.