Indywidualna polisa zdrowotna

Każdy z nas podlega powszechnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, które daje, teoretycznie, dostęp do świadczeń zdrowotnych. To dzięki niemu nie musisz płacić za internistę czy podstawowe badania diagnostyczne. Czy zatem indywidualna, prywatna polisa zdrowotna jest wydatkiem sensownym.

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta jeśli jesteś młody i cieszysz się dobrym zdrowiem. Płacenie za usługę z której się nie korzysta wydaje się być niepotrzebnie. Tak zapewne myśli większość młodych ludzi, których problemy zdrowotne przeważnie jeszcze nie dotyczą.

Zapewne nieco inaczej podchodzisz do tej kwestii jeśli jesteś już nieco starszy lub jeśli jesteś rodzicem. Wówczas szybki dostęp do specjalisty, bez czekania w kolejkach, wydaje się bardzo istotny. Dodatkowo możliwość umówienia się przez telefon czy internet jest szczególnie ważna, gdyż żyjesz w biegu i nie wyobrażasz sobie aby od rana czekać na „numerek” w przychodni.

Doceniasz również, że w przypadku kiedy potrzebujesz tylko recepty na lek, który stale przyjmujesz, możesz go zamówić bez konieczności wizyty u lekarza. Lub jeśli Twoje dziecko źle się czuję a Ty nie chcesz z nim iść do przychodni, gdzie obok dzieci zdrowych są również te przeziębione, możesz zdalnie porozmawiać z lekarzem przez telefon lub chat.

Czy wymienione udogodnienia są warte aby za indywidualną polisę zdrowotną lub pakiet medyczny płacić np. 100 zł miesięcznie. Cóż, na pewno nie jest to mała kwota i nie każdego na nią stać. Może dlatego polisy/pakiety zdrowotne to produkty mało popularne w porównaniu do ubezpieczeń czy abonamentów kupowanych za pośrednictwem zakładów pracy. Dlatego jeżeli masz możliwość przystąpienia do umowy grupowej, powinieneś z niej skorzystać.