Świadczenia medyczne w ofercie Nationale-Nederlanden

Już 39 proc. małych i średnich przedsiębiorców oferuje pracownikom możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego – wynika z raportu „Sektor MŚP w obliczu rotacji pracowników” Nationale-Nederlanden

W odpowiedzi na rosnącą popularność tego typu produktów, ubezpieczyciel wprowadza możliwość rozszerzenia umów dodatkowych o świadczenia medyczne, które zapewnią ubezpieczonym opiekę najlepszych specjalistów.

Klienci Nationale-Nederlanden, którzy zdecydują się na podpisanie umowy dodatkowej do ubezpieczenia grupowego „Razem dla Siebie”, zyskają dostęp do bezgotówkowych świadczeń medycznych – rehabilitacji, badań oraz wizyt u lekarzy specjalistów w blisko trzech tysiącach placówek na terenie całej Polski. Maksymalną wygodę korzystania z tego rozwiązania gwarantuje całodobowa infolinia oraz pełna swoboda wyboru placówki i lekarza.

– Celem ubezpieczenia grupowego jest zapewnienie kompleksowego zabezpieczenia na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Zdajemy sobie sprawę, że w takich sytuacjach potrzebna jest nie tylko pomoc finansowa, ale także wsparcie w okresie rekonwalescencji. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić rozszerzenia, które zapewnią pełen pakiet wsparcia medycznego i pozwolą skutecznie radzić sobie z trudnościami – komentuje Michał Jakubowski, Dyrektor Departamentu Klienta Korporacyjnego i Partnerów Zewnętrznych w Nationale-Nederlanden TUnŻ.

Rozszerzenia oferowane przez Nationale-Nederlanden występują w trzech wariantach. Pierwsze z nich do polisy na wypadek nowotworu dodaje również jego pełną diagnostykę i wsparcie medyczne już od momentu podejrzenia zachorowania. Drugie jest uzupełnieniem umowy w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. Umożliwia zorganizowanie leczenia powypadkowego, w tym rehabilitacji. Klient może wtedy liczyć na wsparcie jeszcze przed orzeczeniem uszczerbku przez ubezpieczyciela. W trzecim, poza wypłatą świadczenia związanego z pobytem w szpitalu, ubezpieczony będzie mógł liczyć także na leczenie poszpitalne. Oprócz świadczenia pieniężnego może wtedy skorzystać także z zestawu usług zorganizowanych przez ubezpieczyciela. Obejmuje on wizyty lekarskie oraz badania diagnostyczne związane z pobytem w szpitalu.

W przypadku każdej z  tych opcji w ramach polisy gwarantowana jest pomoc indywidualnego konsultanta medycznego, który pokieruje procesem diagnostyki, leczenia czy rehabilitacji. Co ważne, wsparcie nie będzie ograniczać się do umówienia wizyt – w razie potrzeby konsultant wytłumaczy wyniki badań, a także w imieniu ubezpieczonego skontaktuje się z jego lekarzem prowadzącym.

Nowe możliwości to efekt nawiązania współpracy przez Nationale-Nederlanden i TU Zdrowie. Opisane umowy dodatkowe są dostępne w ramach ubezpieczenia grupowego na życie „Razem dla siebie” w Nationale-Nederlanden TUNŻ S.A. Klienci będą mieli jednak możliwość zawarcia umowy także w dotychczasowej wersji, bez dodatkowych rozszerzeń.