Ubezpieczenia szkolne

Rozpoczął się rok szkolny a z nim na nowo odżył temat ubezpieczeń NNW, do których zawarcia namawiają rodziców nauczyciele podczas  spotkaniach klasowych. Ubezpieczenia tego typu zawierane są najczęściej w formie grupowej gdzie ubezpieczającym jest szkoła a ubezpieczonymi dzieci.Podejmując decyzję o zakupie warto przede wszystkim pamiętać, iż nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe a zatem możesz ale nie musisz ubezpieczać swojego dziecka.

Czytaj dalej Ubezpieczenia szkolne

Leczenie szpitalne – ubezpieczenie dodatkowe

Leczenie szpitalne, pomimo nazwy jest całkowicie inna formą ubezpieczenia niż ubezpieczenia szpitalne. Możesz z niego skorzystać tylko wtedy, jeśli uczestniczysz w ubezpieczeniu grupowym, które funkcjonuje w Twoim zakładzie pracy lub jeśli posiadasz indywidualne ubezpieczenie na życie. Czytaj dalej Leczenie szpitalne – ubezpieczenie dodatkowe

Leczenie specjalistyczne – ubezpieczenie dodatkowe

Inną formą ubezpieczenia dodatkowego, związanego z pobytem w szpitalu jest leczenie specjalistyczne. Najczęściej spotykane jest w grupowych ubezpieczeniach na życie, które zawierane są przez zakłady pracy.

Leczenie specjalistyczne, w odróżnieniu od leczenia szpitalnego, nie uzależnia wypłaty świadczenia od długości pobytu. Dodatkowe środki otrzymasz jeśli w czasie pobytu w szpitalu zostałeś poddany określonej procedurze medycznej. Do najczęściej spotykanych procedur, za które otrzymasz świadczenie należą: ablacja, chemioterapia, radioterapia, terapia interferonowa, wszczepienia kardiowertera lub defibrylatora, wszczepienie rozrusznika serca, dializoterapia. Środki, które otrzymasz możesz przeznaczyć na dowolny cel: lekarstwa, rehabilitację, sprzęt ortopedyczny itp. Wypłata z tytułu leczenia specjalistycznego nie jest pomniejszana o inne świadczenia związane z pobytem w szpitalu.
Czytaj dalej Leczenie specjalistyczne – ubezpieczenie dodatkowe

Poważne zachorowania – ubezpieczenie dodatkowe

Ubezpieczenie poważnego zachorowania to bez wątpienia jedno z takich produktów finansowych, które powinieneś mieć w swojej polisie indywidualnej lub grupowej. Dzięki niemu otrzymasz dodatkowe środki finansowe, które potrzebne będą w trakcie leczenia, rehabilitacji lub które będziesz mógł przeznaczyć na inne cele.

W zależności od oferty, Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują objęcie odpowiedzialnością od kilku do kilkudziesięciu zachorowań, min. zawał serca, udar, stwardnienie rozsiane, nowotwór złośliwy. Analizując ofertę danego ubezpieczyciela zwróć uwagę na listę zachorowań, które będą chronione. Pamiętaj aby sprawdzić również wysokość sumy ubezpieczenia, którą otrzymasz w przypadku zachorowania. Ważne jest, aby kwota odszkodowania była faktycznym wsparciem finansowym. Wiele poważnych zachorowań, takich jak na przykład zawał serca czy nowotwór mogą pozbawiać możliwości pracy zarobkowej a co za tym idzie Twoje dochody zmaleją. Ubezpieczenie poważnych zachorowań może Cię przed tym zabezpieczyć.